Crna Gora je u petom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. izgubila je od favorizovane Poljske.

Na stadionu pod Goricom bilo je 1:2 nakon 90. minuta.

Povela je Poljska golom Roberta Levandovskog u 40. minutu. Levandovski je sjajno izveo slobodan udarac sa oko 18 metara i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Seriju promašaja Poljaka kaznio je u 63. minutu Stefan Mugoša. Damir Kojasević je poslao dugu loptu koju je glavom iz blizine Mugoša smestio u mrežu Poljske za 1:1.

Poljska je do pobede došla golom Lukasa Piščeka u 83. minutu, može se reći i pomalo srećno. Pišček je iskosa sa desne strane lobovao golmana Božovića, a lopta se od prečke odbila o glavu Stefana Savića u mrežu.

Mirko Ivanić je u igru ušao u 81. minutu umesto Kojasevića i tako zabeležio prvi nastup u dresu Sokolova.

Poljska se ovom pobedom “odlepila” na tabeli u odnosu na drugoplasiranu selekciju Crne Gore jer je profitirala i na remiju Rumunije i Danske.

Slovenija je poražena na gostovanju Škotskoj 1:0.

Rasel Martin je postigao gol za Škotsku, ali je pogodak poništen zbog faula.

Nekoliko šansi imali su igrači obe reprezentacije, a za Sloveniju je možda najbliži golu bio Roman Brezjak u 19. minutu, ali je golman Škotske bio na visini zadatka.

Ono što mu nije pošlo za rukom u osmom, uspeo je Martin u 88. minutu meča i tako svojoj reprezentaciji doneo važnu pobedu u kvalifikacijama.

Twitter Embed Code

Conor Washington ⚽️No9 doubles advantage as Northern Ireland look to extend their seven-game unbeaten run in home qualifiers (W5 D2). pic.twitter.com/1ILOzWyKnb— European Qualifiers (@EuroQualifiers) March 26, 2017

Severna Irska je slavila protiv Norveške 2:0, a meč je rešen nakon pola sata igre.

Već u drugom minutu je domaćin vodio Džejmi Vard, a pola sata kasnije drugi gol je postigao Konor Vašington.

Malta je Slovačkoj pružala dobar otpor ali je izgubila 1:3.

Vladimir Vajs je doneo Slovačkoj prednost nakon dva minuta igre, ali je Malta izjednačila preko Feruđe.

Jan Gregus rešio je, ispostavilo se, pitanje pobednika na ovom duelu u 41. minutu na asistenciju Vajsa.

Feruđa je pored gola uspeo da obeleži meč i nepromišljenim potezom zbog koga je dobio drugi žuti karton u 70. minutu meča. Feruđa je već imao žuti karton kada je nakon jednog duela igrao rukom i poslao loptu u mrežu zbog čega je mu je pokazan drugi žuti karton.

Slovačka je igrača više iskoristila na najbolji način i samo tri minuta nakon isključenja Feruđe povećala prednost. Strelac je bio Adam Nemec. Nemac je meč završio nekoliko minuta ranije jer je u prvom minutu nadoknade vremena dobio drugi žuti karton.

Bez golova je završen i meč Rumunije i Danske.