Fudbaleri Liverpula pobedili su Spartak ubedljivim rezultatom 7:0 i obezbedili prvu poziciju u grupi E.

Ekipa Jirgena Klopa je grupnu fazu završila sa 12 bodova, tri više od drugoplasirane Sevilje, koja će takođe u osminu finala. Andalužani su remizirali u Mariboru 1:1. Spartak takmičenje nastavlja u Ligi Evrope, dok je Maribor ispao.

Liverpul je prolaskom potvrdio dominaciju engleskih klubova, pa ćemo prvi put u istoriji u osmini finala gledati pet ekipa iz jedne zemlje.

Crveni su doslovno demolirali Moskovljane. Posle prvog pogotka na meču, koji je Kutinjo postigao iz penala u petom minutu usledila je kiša golova, a u strelce su se upisivali još dva puta Kutinjo, dva puta Mane, Firmino i Salah za jednu od najubedljivjih pobeda u istoriji Lige šampiona . Podsetimo, Liverpul je istim rezultatom dobio i Maribor pre nekoliko nedelja.

Mančester Siti doživeo je prvi poraz u sezoni, pošto su na gostovanju Šahtjoru u grupi F Građani poraženi rezultatom 2:1. Strelci za domaće bili su Bernard u 26. i Ismaili u 32. minutu, a jedini gol za goste dao je Aguero u nadoknadi vremena. Taj trijumf doneo je Fonsekinoj ekipi drugu poziciju na tabeli i plasman u osminu finala. Iz te grupe u Ligu Evrope ide Napoli, koji je poražen u Roterdamu od Fejenorda 2:1. Napolitanci su u vođstvo došli preko Zjelinskog, Jergensen je poravnao, a Sent Justa u finišu doneo prvu pobedu  Holanđanima u Ligi šampiona.

U nokaut fazi iz grupe G Bešiktašu se pridružio Porto, pošto su Zmajevi slavili kod kuće protiv Monaka 5:2. Abubakar je dva puta bio strelac, a po jednom su mrežu tresli Brahimi, Teles i Soareš. Za goste iz Kneževine golove su postigli Glik i Falkao. Porto je grupu završio na drugom mestu, sa 10 bodova, dva više od trećeplasiranog Lajpciga, koji je poražen od Bešiktaša 2:1, pa će u Ligu Evrope na proleće. Poslednji je Monako.

U okviru grupe H Totenhem i Real su slavili protiv APOEL i Dortmunda. Totenhem je bio bolji od Kiprana 3:0 i ostao na prvoj poziciji na kraju grupne faze, dok je Real bio bolji od Nemaca u goleadi 3:2, uz gol Kristijana Ronalda. Portugalac je ušao u istoriju kao prvi igrač koji je bio strelac u svih šest mečeva grupne faze takmičenja. Dortmund je grupu završio na trećem mestu, dok je APOEL ispao.

Pogledajte rezultate i tabele svih grupa Lige šampiona.

Tok meča Liverpul – Spartak

Sjajan početak za domaće, pošto je sudija Marčinjak dosudio penal za Liverpul u petom minutu, posle faula Džikije nad Mohamedom Salahom.

Goool! Liverpul je došao u vođstvo golom Felipea Kutinja iz penala u petom minutu!

Spartak je prvu priliku imao preko Luiza Adrijana, ali je njegov udarac sa distance zaustavio Karius.

Goool! Sjajnu akciju Liverpula i dodavanje Firmina u 15. minutu novim golom je krunisao Kutinjo i duplirao prednost domaćih.

Goool! Posle 18 minuta igre domaći se nalaze na pragu plasmana u osminu finala, pošto preko Firmina došli do vođstva od 3:0.

Domaća ekipa se nije zaustavila kod trećeg gola i nastavila je da dominira terenom i u narednim minutima, ne dozvolivši Spartaku da ozbiljnije zapreti.

Moskovljani su sredinom poluvremena uspostavili kakvu-takvu igru, međutim, malo je nedostajalo da Liveprul posle kontre dođe do četvrtog gola. Mane je šutirao visoko preko gola iz izgledne situacije.

Problem za Liverpul mogao bi da nastane zbog povrede Alberta Morena, koji je posle udarca ostao na travi u finišu poluvremena. Posle ukazane pomoći Španac se vratio na teren, ali je ubrzo ponovo ostao na travi, pa je za njega meč završen. Umesto Morena u igru je ušao Džejms Milner.

Goool! Liverpul na sjajan način otvara i drugi deo igre, posle napada po levoj strani u 48. minutu i centaršuta Milnera Sadio Mane je fantastičnim volej udarcem povisio rezultat na 4:0.

Goool! Nije prošlo ni dva minuta od gola Manea, a Crveni su došli do novog gola, ponovo je strelac bio Felipe Kutinjo, koji je upisao het-trik.

U nastavku, ritam meča na Enfildu je opao, ali i u takvoj situaciji Liverpul je uspeo da iskreira nekoliko šansi.

Goool! Sadio Mane je došao do novog pogotka, pošto je iskoristio asistenciju Danijela Staridža u 77. minutu i povisio na 6:0.

Goool! Posle kolega iz napada u strelce se upisao i Mohamed Salah, koji je u 86. minutu prevario odbrambene igrače Spartaka i sproveo loptu u mrežu.