Fudbaleri Lestera eliminisali iz daljeg toka takmičenja u Liga kupu Liverpul rezultatom 2:0, za koji je svih 90 minuta igrao i mladi srpski vezista Marko Grujić.

Lester je pobedio golovima Šinđija Okazakija u 65. i Islama Slimanija u 78. minutu, pa se tako plasirao u četvrtu rundu ovog takmičenja.

Menadžer Liverpula Jigern Klop je na ovom meču pružio šansu i fudbalerima koji nisu toliko igrali u Premijer ligi, a jedan njih je i Grujić koji nije imao zapažen učinak, a dobio je i žuti karton u 57. minutu.

Drugi srpski fudbaler u timu Redsa Lazar Marković je utakmicu protiv Lestera presedeo na klupi.

Kristal Palas je bez pobede u Premijer ligi, ali je zato prvi trijumf i čak gol u sezoni video u Liga kupu. Orlovi su pobedili Hadersfild sa 1:0, a novi menadžer Roj Hodžson za nešto bolje izdanje može da zahvali Bakari Sakou, koji je bio strelac u 13. minutu. Srpski vezista Luka Milivojević je igrao ceo meč za Palas, a žuti karton je dobio u 60. minutu.

Totenhem je takođe u sledećoj rundi, u koju ga je poslao Dele Ali golom u 65. minutu protiv člana Čempionšipa Barnslija 1:0.

Liga kup rezultati: Aston Vila – Midlzbro 0:2 (0:0), Bornmut – Brajton 0:0 – produžeci, Brentford – Norič 1:3 (0:1), Bristol Siti – Stouk 2:0 (0:0), Barnli – Lids 2:2 – produžeci, Kristal Palas – Hadersfild 1:0 (1:0), Lester – Liverpul 2:0 (0:0), Vest Hem – Bolton 3:0 (2:0), Volvs – Bristol Rovers 0:0 – produžeci, Reding – Svonsi 0:2 (0:0), Totenhem – Barnsli 1:0 (0:0).