Prva dva NBA meča odigrana u noći između srede i četvrtka imala su zanimljive završnice, a do pobeda su došli Klivlend i Indijana.

Klivlend Kavalirsi su bili domaćini Sakramento Kingsima i do trijumfa došli u zanimljivom finišu meča, na kraju je bilo 101:95. Klivlendu je ovo 13. vezana pobeda čime su izjednačili rekord franšize.

Kingsi su vodili tokom većeg dela meča, stizali i na +14, ali je sam finiš pripao domaćinu. Na oko dva minuta do kraja rezultat je bio izjednačen, ali je Lebron Džejms bio najbolji kada je trebalo i prvo pogotkom za dva, a zatim i za tri poena preokrenuo stvari u korist Klivlenda.

Lebron Džejms je zabeležio dabl – dabl sa 32 poena i 11 skokova, a jedna asistencija mu je falila za tripl – dabl. Odličan je bio i Kevin Lav sa 18 poena i 13 skokova.

U ekipi Sakramenta prednjačio je Zak Rendolf sa 18 poena i 10 skokova, a Bogdan Bogdanović je za 17 minuta postigao pet poena, dva skoka, pet asistencija i uz to imao dve ukradene lopte.

Indijana Pejsersi su u duelu sa Čikago Bulsima došli do pobede na manje od minut do kraja meča i slavili 98:96.

Do kraja meča je ostala 31 sekunda, Bulsi su vodili sa dva poena kada je Viktor Oladipo pogodio trojku i doneo Indijani vođstvo od 97:96. Do kraja je Oladipo pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a Markanen je sa druge strane uz zvuk sirene promašio trojku za tek četvrtu pobedu Bulsa u sezoni.

Bulsi će u ovom duelu imati za čime da žele jer su bolje otvorili meč i na poluvremenu čak imali prednost od 16 poena, a pred poslednju četvrtinu su vodili sa 14. Katastrofalna poslednja četvrtina koštala ih je još jednog poraza, 20. u sezoni a desetog u nizu.

Viktor Oladipo je za ovu pobedu postigao 27 poena uz osam skokova, dve asistencije i tri ukradene lopte od čega je jedna bila za odlučujuću trojku i pobedu. Bojan Bogdanović je duel završio sa 17 poena, dva skoka, tri asistencije i jednom ukradenom loptom.

U Bulsima je najefikasniji bio Kris Dan sa 18 poena.