Fudbaleri Rijeke savladali su Milan kod kuće sa 2:0, u poslednjem meču grupne faze u Ligi Evrope. Veče je obeležio i spektakularan pogodak defanzivca Zenita Branislava Ivanovića.

Uprkos velikoj pobedi hrvatski tim zauzeo je treće mesto u grupi D sa 7 bodova, dok je Milan prvi sa 11.

Trener gostiju Đenaro Gatuzo odmarao je nekoliko prvotimaca, a veliki trijumf domaćinu doneli su Puljić u sedmom i Gavranović u 47. minutu.

Dalje će i AEK iz ove grupe koji je u poslednjem kolu odigrao bez golova sa Austrijom.

U grupi E prvo mesto je zauzela Atalanta koja je u poslednjem meču savladala Lion kod kuće sa 1:0 golom Petanje u 10. minutu.

Italijanski tim ima 14 bodova, francuski 11, a treći je Everton koji je pobedio Apolon u gostima sa 3:0 uz pogodak Vlašića.

Basakšehir je pobedio Bragu sa 2:1 u C grupi, ali je portugalski tim prvi sa 10 bodova. Drugi je Ludogorec koji je odigrao nerešeno 1:1 sa Hofenhajmom u gostima.

Viljareal je izgubio kod kuće od Makabija sa 1:0, ali je i prv ovog kola osvojio prvo mesto u A grupi, a na drugom mestu je Astana koja je savladala Slaviju u Pragu sa 1:0.

U grupi G Plzen je pobedom u gostima protiv Hapoela Ber Ševe 2:0 iskoristio poraz Steaue u Bukureštu od Lugana 2:1 i osvojio prvo mesto.

U grupi I oba duela završena su bez pobednika. Marsej i Salcburg su u Francuskoj igrali 0:0, dok je Konjaspor odolela Gimaraešu – 1:1. Austrijanci su prvi, a Olimpik drugi.

U grupi J Atletik Bilbao je slavio u Ukrajini protiv Zorije sa 2:0, a remijer Herte i Ostersunda (1:1) plasman u nokaut fazu obezbedili su sa prvog mesta.

Vodeći timovi grupr K Lacio i Nica poraženi su od Varegema 32:, odnosno Vitesea 1:0.

Zenit je u direktnom duelu za prvo mesto u grupi L pobedio Real Sosijedan u Španiji sa 3:1, a spektakularan drugi pogodak za goste postigao je Branislav Ivanović. Kapiten reprezentacije Srbije je “makazicama” u 64. minutu najavio trijumf svog tima, a konačnih 3:1 postavio je Paredes.

Vardar je u ovoj grupi remijem sa Rosenborgom u poslednjem kolu upisao prvi bod u Evropi – 1:1. Domaći su poveli preko Jtala u 9. minutu, a konačnan rezultat postavio je Niklas Bendtner u sudijskoj nadoknasi prvog poluvremena. U drugom meču