Košarkaši Unikahe sjajnom igrom u finišu treće i u poslednjoj četvrtini savladali su branioca evroligaške titule Fenerbahče sa 68:67.

Ekipa Željka Obradovića se “raspala” u četvrtom periodu u kojem je do minut i 50 sekundi pre kraja postigla svega 3 poena, a primila 18 za neverovatan preokret (68:60) nakon što je u finišu treće četvrtine imala 10 poena viška.

Ipak, posle Obradovićevog tajm-auta njegov tim je brzo napravio mini seriju 7:0 i vratio u igru – 68:65. nemanja Nedović je preuzeo odgovornost, ali dva napada nije uspeo da realizuje i gosti su imali poslednjih desetak sekundi da dođu do trijumfa.

Međutim, sreća je bila na strani Španaca jer Kostas Slukas nije postigao koš.

Gosti iz Istanbula su u drugoj četvrtini preuzeli kontrolu utakmice i otišli na maksimalnih +10. U ovom delu meča Marko Gudurić je postigao svih 5 poena, dok je na drugoj strani briljirao Dejan Musli sa 9 koševa.

Sve je išlo po planu za šampionsku ekipu do pred kraj trećeg perioda, a kad se razigrao Rej Mekalum tim Đoana Plaze je “eksplodirao” i poveo sa 68:60.

Fener se vratio, međutim, nije uspeo da izbegne poraz od aktuelnog osvajača Evrokupa.

Najefikasniji u timu iz Malage bili su Giorgi Šermandini sa 12, Musli sa 9 (4/5 za dva, 1/1 slobodna bacanja) i Dragan Milosavljević i Nemanja Nedović sa po 8 poena. Kod gostiju Kostas Slukas je upisao 15 (7 as), Luiđi Datome 13, a Jan Vesli poen manje.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.