Fudbaleri Barselone ostvarili su trijumf na gostovanju Viljarealu u 15. kolu La Lige rezultatom 2:0 i time se vratili na pobednički kolosek posle dva remija u nizu.

Lider šampionata je tim trijumfom došao do 39 bodova i zadržao je pet poena prednosti u odnosu na prvog pratioca Valensiju, šest bodova zaostaje Atletiko, a osam madridski Real.

Sa druge strane, Viljareal, kojem je to treći uzatopni poraz zauzima šesto mesto sa 21 bodom.

Barselona je dominirala tokom čitavog meča, imala posed lopte od 70%, međutim, sve do isključenja Rabe u 60. minutu nije uspevala da otvori rivala. Nakon što je napadač domaćih dobio crveni karton, Barsi je bilo potrebno 12 minuta da dođe do gola, a strelac je bio Luis Suares posle sjajnog duplog pasa sa Pakom Alkaserom.

Potvrda trijumfa usledila je u 83. minutu, kad je Mesi iskoristio kiks igrača Viljareala i na asistenciju Busketsa savladao Asenha, koji se vratio na gol posle pauze od devet meseci. Iskusni golman je tešku povredu ukrštenih ligametana doživeo u februaru i to mu je četvrta povreda te vrste u karijeri.

U narednom kolu, Barselona će na Kamp Nou dočekati Deportivo, dok će Viljareal gostovati Selti u Vigu.