Vest Hem je protiv Hadersfilda (4:1) proslavio svoju 200. pobedu u Premijer ligi, a to je meč kojeg će се menadžer Čekićara Dejvid Mojes, ali i austrijski reprezentativac Marko Arnautović, dugo sećati.

Na meču protiv Hadersfilda Arnautović je postigao jedan gol i upisao dve asistencije.

Zaista sam zadovoljan Markom Arnautovićem. Zna se koliko je bio dobar u Stouk Sitiju i verovatno zbog toga što sada ima više prostora u napadu on može da pokaže svoje kvalitete. Gol u prvim sekundama drugog poluvremena bio je prekretnica meča. Taj pogodak nam je dao neverovatan start u drugom poluvremenu“, istakao je Mojes.

Arnautovićev učinak zasenio je dva gola napadača Manuela Lanzinija, a mnogi mediji su 28-godišnjeg ofanzivca označili kao najboljeg igrača meča.

Sâm Arnautović je bio veoma zadovoljan postignutim i istakao je da je „njegov tim goreo u drugom poluvremenu“.

Činjenicu da je u prvih 15 utakmica Vest Hem uspeo da prikupi samo 10 bodova, 28-godišnjaka ne zabrinjava.

Imamo kvalitetnu ekipu, ali nismo bili pribrani u prvih 10 ili 12 mečeva. Vredno treniramo i trudimo se da primarno igramo dobru odbranu i da ne primimo gol. Onda moramo da budemo kreativni u napadu i da postižemo golove, u čemu smo uspeli u poslednjih nekoliko utakmica. Danas je odbrana odlično funkcionisala, zaista impresivno. Moram da pomenem i navijače, danas su, kao i uvek, bili perfektni. Svesni smo da nam sada dobro ide, ali sezona nije gotova. Očekuju nas teške utakmice i moramo da nastavimo ovim tempom“, ističe austrijski reprezentativac.

Duo Arnautović-Lanzini glavni je odgovorni za subotnji trijumf Vest Hema. Austrijanac je asistirao Argenticu kod oba pogotka.

Uvek se trudimo da damo najbolje od sebe, ali Manu mi je ranije prigovarao da mu nikada ne asistiram, a sada je od mene dobio dva pasa. Nadam se da će biti miran do sledeće utakmice“, kazao je Arnautović.

Menadžer Mojes je dodao i da je više nego zadovoljan današnjim mečom.

Oba napadača bila su opasna po protivnički gol tokom celog meča. Svaki put kada su loptu imali u posedu izgledalo je kao da može da postane opasno. Sjajan učinak ekipe, svi su naporno radili i moram da ih pohvalim. Uživao sam, zaista“, zaljučuje Mojes.